Otel Qr Sistemi

Otel Qr Sistemi

Qr kod yani kare kod teknolojisi dünya üzerinde oldukça geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlamıştır. Dünya üzerinde ilk kez Japonya üzerinde kullanılmaya başlanan bu sistem, Avrupa ve Amerika üzerinde de etkili bir şekilde ilerlemiş ve yapısal olarak kendi içinde de organizasyonlarını büyütmeye devam etmiştir. QR kod programları, özellikle içinde bulunan ülke yapıları ile çok daha farklı şekilde çalıştırılıyor. Yani ülkemizde bu konuda gerçekten büyük bir gelişme sunuluyor. Bu teknolojik sistemler özellikle turizm alanında da aktif olarak kullanılmaya başlandı. Örneğin ürün tanıtımları, bölgesel tanıtımlar ve turistik aşamalar için yapılacak olan çok fazla seçeneği güncel olarak kullanabiliyor ve incelemeye başlayabiliyorsunuz. İçinde yer alan ürünlerle ilgili olarak çeşitli bilgileri barındıran bu sistemler, özellikle geleneksel barkod yapılarından çok daha farklı bir dilde hizmet sunuyor diyebiliriz. Bu konuya dair yapılacak olan her çalışma, kendi içinde de beklenti ve seçenek üretiyor. Peki artık oteller için kare kod teknolojisi nasıl kullanılıyor? Gelin ve süreçlere yakından göz atmaya başlayalım.

Karekod aracılığı ile reklam teknolojisi

Otelleriniz için kare kod teknolojisini her aşamada kullanabilirsiniz. Özellikle QR k od her yüzeyde kullanılabiliyor ve bu sayede oteliniz için büyük bir tanıtım seçeneği sunuyor. Dergilerden tutun da yol üzerindeki ilan panolarına kadar verilecek olan kare kod ilanında sizler de bu otelin seçeneklerine ulaşabilirsiniz. QR kod her yüzeyde kullanılabiliyor olması bakımından otelinizin tanıtımında büyük kolaylık sağlar. Dergilerde ya da yol üzerindeki ilan panolarında vereceğiniz bir ilanda hemen altına iliştireceğiniz bir QR kod ile potansiyel müşterilerinizi otelinizin internet sayfasına ya da otelinizdeki özel bir promosyona doğrudan yönlendirme yapabilirsiniz. QR kodu mobil cihazına okutan kullanıcı doğrudan web sitenize ve kampanya bilgilerinize ulaşır. Bu sayede doğrudan bir reklam hizmeti sunmuş olursunuz. Üstelik bunu yaparken keyifli de bir illüzyon sağlamış olursunuz.

Ekonomik avantaj ile müşteriye ulaşmak

Otelinizin tanıtımı konusunda dergi, gazete ya da ilan panoları ve otobüs durakları gibi ortamlarda QR kod ilanları ile çok sayıda bilgiyi müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Sadece derginin içerisinde yer alan bir sayfa içerisinde değil, bütün dergiye sığacak kadar bilgiyi tek bir kod üzerinden sunabilirsiniz. Böylece çok fazla reklam vermekten kurtulur ve düşük bütçelerle daha fazla reklam vermiş olursunuz.

Müşteri memnuniyeti için önemli bir yaklaşım

Müşteri memnuniyeti için önemli bir yaklaşım yaratabilirsiniz. Sadece potansiyel müşterileri çekmekten ziyade mevcut müşterileriniz için de memnuniyeti artırmak adına bu hizmeti kullanabilirsiniz. Örneğin otelin çeşitli noktalarında yer alacak olan bu kod sistemi sayesinde, otelinizde bulunan müşterilerin ihtiyaçlarını öğrenebilir ve duruma göre promosyon konusunda daha fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz. Bu sayede otelinizde konaklayan müşterilerin QR kod seçimlerine de yakından göz atmış olursunuz. Alternatif yönelimler ve fikirler de size avantajlı bir deneyim katar.

Buna ek olarak sosyal medya üzerinde de aktif olarak kare kod teknolojisini kullanabilirsiniz. Kullanıcıları mobil uygulamalarınıza ya da sosyal medya sitelerinize yönlendirebilirsiniz. Bu içerikleri sosyal medyalarında paylaşan kullanıcılar aktif olarak görünürlüğünüzü artırmış olacak ve sizin için organik bir reklam sağlamış olacaktır. Kare kod teknolojilerine yönelik ilişkileri kolaylıkla kullanabilir ve ön plana hepsini çıkarabilirsiniz. Bu yüzden sistem dahilinde organize edilecek olan her süreci ve beklentiyi kendinize yönelik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Aktif bir süreç, yenilikçi bir yaklaşım ve daha fazlası için tek tıklama işlemi yeterli olacaktır. Bu konuya dair yeni nesil kare kot programlarını kullanmak işinize yarayacaktır.